06.05.2022.

CAC BAR

I FCI GROUP

Igor Drobnjak (MNE)

 

II FCI GROUP
Vojislav Brajović (MNE)

 

III FCI GROUP 

Nikola Kotur (MNE)

 

IV FCI GROUP
Pero Čelebić (MNE)

 

V FCI GROUP

Maja Ivović - Vrcelj (MNE)

 

VI FCI GROUP
Pero Čelebić (MNE)

 

VII FCI GROUP
Vasko Mudreša (MNE)

 

VIII FCI GROUP
Nikola Dumezić (MNE)

 

IX FCI GROUP
Vasko Mudreša (MNE) - Boston Terrier, Pug

Jelena Grujić (SRB) – other breeds

 

X FCI GROUP 
Vasko Mudreša (MNE)

 

07.05.2022.

CACIB BAR 1

 

I FCI GROUP 

Vasko Mudreša (MNE)

 

II FCI GROUP 

Enrico Drudi (SM)  – Rottweiler, Deutscher Boxer, Schnauzers, Deutsche Dogge

Maja Ivović - Vrcelj (MNE) – other breeds

 

III FCI GROUP 

Kaisa Metteri-Gold (FIN) - Terriers type bull

Małgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)   – other breeds

 

IV FCI GROUP 

Vojislav Brajović (MNE)

 

V FCI GROUP 

Galina Strelkova (BY) - Akita, Alaskan Malamute, American Akita, Siberian Husky

Marta Šipoš - other breeds

 

VI FCI GROUP 

Vojislav Brajović (MNE)

 

VII FCI GROUP 

Nikola Dumezić (MNE)

 

VIII FCI GROUP 

Sanja Vreteničić (MNE

 

IX FCI GROUP 

Alberto Vergara (I) - Bichons, Boston Terrier, Maltese, Pug, Shih Tzu
Suzana Bulatović (MNE) - other breeds

 

X FCI GROUP 

Sanja Vreteničić (MNE

SPECIALITY SHOWS

Terriers type Bulls

Helen Tonkson (EST)

all breed

Small Mollosian type Dogs

Zerina Kajtazi-Etemi (RKS)

French Bulldog

Jelena Grujić (SRB)

Pug, Boston Terrier


 

08.05.2022.

 

CACIB BAR 2

 

 

I FCI GROUP 

Pero Čelebić (MNE)

 

II FCI GROUP 

Kaisa Metteri-Gold (FIN)  – Rottweiler, Deutscher Boxer, Schnauzers, Deutsche Dogge

Krsto Dončić (MNE)  – other breeds

 

III FCI GROUP 

Miodrag Vreteničić (MNE) - Terriers type bull

Helen Tonkson (EST)
 – other breeds

 

IV FCI GROUP 

Małgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)

 

V FCI GROUP 

Maja Milanović (MNE) - Akita, Alaskan Malamute, American Akita, Siberian Husky

Galina Strelkova (BY)Marta Šipoš - other breeds

 

VI FCI GROUP 

Małgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)

 

VII FCI GROUP 

Enrico Drudi (SM)

 

VIII FCI GROUP 

Marta Šipoš (SRB)

 

IX FCI GROUP 

Zerina Kajtazi- Etemi (RKS) - Bichons, Boston Terrier, Maltese, Pug, Shih Tzu
Alberto Vergara (I) - other breeds

 

X FCI GROUP 

Marta Šipoš (SRB)

 



 

Helen Tonkson (EST)

Kaisa Metteri-Gold (FIN)

Zerina Kajtazi-Etemi (RKS)

Małgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)

Galina Strelkova (BY)

Jelena Grujić (SRB)

Marta Šipoš (SRB)

Sanja Vreteničić (MNE)

Maja Milanović (MNE)
Maja Ivović - Vrcelj (MNE)
Suzana Bulatović (MNE)
Alberto Vergara (I)
Enrico Drudi (SM)
Vojislav Brajović (MNE)
Miodrag Vreteničić
Vasko Mudreša (MNE)
Pero Čelebić (MNE)
Igor Drobnjak (MNE)
Nikola Dumezić (MNE)
Nikola Kotur (MNE)
Krsto Dončić (MNE)